LEGO jde vstříc ekologii naproti | Specialkalega.cz

LEGO jde vstříc ekologii naproti

Každý, kdo je fanouškem stavebnic LEGO ví, že je to perfektní hračka. Jediná maličkost této hračce může kazit reputaci, vyrábí se z plastu - ropy. LEGO jde ekologii naproti a snaží se přijít s novými materiály, ze kterých své produkty vyrábět, aby byly k přírodě, co nejšetrnější. Samozřejmě tento cíl nesmí mít žádný vliv na kvalitu produktů. Po dlouhé době zkoumání je první výsledek na světě.

V tomto roce LEGO zahájilo výrobu prvních dílů, které jsou vyrobeny z udržitelného plastu na rostlinné bázi. Z tohoto materiálu se budou vyrábět konkrétně díly rostlin v zelené barvě. Sloužkou nového materiálu je cukrová třtina. Podle mnoha testů nový materiál dosahuje stejných vlastností jako kostka vyrobená z jen plastu, což je velký úspěch. LEGO tyto nové díly začíná umisťovat do nových setů.

Jako oslavu tohoto pokroku, LEGO ke konci listopadu uvádí nový exklusivní set 10268 Větrná turbína Vestas, který obsahuje stromky vyrobené právě z nového ekologičtějšího materiálu. Větrnou turbínu je možné pohánět pomocí powerfunction zahrnutém v balení. Stavebnice také dosahuje úžasných rozměrů, model bude měřit 100 cm na výšku, na šířku 62 cm a 31cm do hloubky.

 

Více informací u produktu.