Blog | Specialkalega.cz

Články blogu

LEGO humor na ostří světelného meče? 7. epizoda Star Wars je pecka!

Když se LEGO pustí do hry inspirované nejnovějším filmovým trhákem, prakticky vždy se můžeme těšit na propracovanou adventuru opepřenou typickým LEGO humorem. Ne nadarmo se hry jako Jurský park, Batman či Hobit svou originalitou a zároveň důvěrným zpracováním látky těšily velké popularitě. A jelikož LEGO hry pro konzole odstartovaly před více než dekádou Hvězdné války, zpracování 7. epizody na sebe nenechalo dlouho čekat.

Číst dále

Lego trhá rekordy. Dokážete je překonat?

Když v roce 1949 opouštěli továrnu v dánském Billundu první plastové LEGO kostičky, nedokázal si zakladatel společnosti Ole Kirk ani představit jaký budou mít úspěch. A o téměř 30 let později již padají první LEGO rekordy. Zajímá vás, kdo postavil největší věž, nejdelšího hada, nebo jak dlouho trvá postavit model londýnského mostu Tower Bridge z LEGO kostiček? 

Číst dále

Batman a Joker nejsou dvojka. Nebo ano?

Batman se nepaktuje vůbec s nikým, nejraději zachraňuje svět sám, bez kompliců. A když zrovna nepracuje, užívá si život v kůži miliardáře Bruce Wayna, jehož den se skládá z pojídání humrů, sledování romantických filmů s Tomem Cruisem a z převlékacích party. Stačí to však Batmanovi k životu?

Číst dále